Art Deco Jubiler

10 najbardziej pożądanych trendów w biżuterii na 2023 rok

trendy w biżuterii 2023

Współczesny rynek biżuterii jest zróżnicowany i dynamiczny. Twórcy i designerzy nieustannie poszukują nowych, innowacyjnych sposobów wyrażania osobowości i stylu poprzez biżuterię. Tegoroczne trendy w biżuterii są odbiciem tego ducha, oferując różnorodność form, materiałów i estetyk. W tym artykule przyjrzymy się dziesięciu najważniejszym trendom w biżuterii na rok 2023. Zapraszamy.

TOP 10 trendów w biżuterii

Poniżej przedstawiamy TOP 10 trendów w biżuterii.

  • Minimalizm – biżuteria minimalistyczna to delikatne i cienkie  łańcuszki, proste kolczyki i pierścionki bez ozdób. Minimalistyczne elementy potrafią przyciągnąć uwagę i stworzyć niepowtarzalny, elegancki wygląd.
  • Duże, wyraziste formy – tuż obok minimalistycznych ozdób biżuteryjnych, popularnością cieszą się też wyroby jubilerskie bogate w detale. Złote, srebrne naszyjniki, ogromne kolczyki koła czy też duże pierścionki, typu sygnety stanowią świetne dopełnienie wieczorowej kreacji. 
  • Inspirowane naturą – ten trend nie tylko odzwierciedla rosnącą świadomość ekologiczną w społeczeństwie, ale także podkreśla piękno i różnorodność świata naturalnego. Biżuteria inspirowana naturą obejmuje różne formy i kształty, od delikatnych wisiorków w kształcie liści, przez pierścionki z motywem fal morskich, po bransoletki z koralików imitujących kształt i kolor naturalnych kamieni.
  • Biżuteria vintage – Ten trend, który odwołuje się do estetyki z przeszłości, zyskuje popularność, oferując unikalne, starannie wykonane kawałki, które dodają charakteru i klasy każdej stylizacji.
  • Biżuteria z czarnego złota – jest idealna dla tych, którzy lubią eksperymentować z nietypowymi materiałami i kolorami. Czarne złoto doskonale komponuje się z różnymi kamieniami, od białych diamentów, przez kolorowe kamienie szlachetne, aż po czarne onyksy.
  • Kolorowe kamienie półszlachetne – biżuteria ozdobiona kolorowymi kamieniami półszlachetnymi dodaje uroku niejednej stylizacji. Wszystko to sprawia, że kamienie półszlachetne są idealne do tworzenia niepowtarzalnej, kolorowej biżuterii.
  • Biżuteria geometryczna – proste formy, przypominające figury geometryczne również są niezwykle popularne w 2023 roku. Eleganckie pierścionki obrączkowe czy wiszące kolczyki geometryczne przepięknie będą uzupełniać stylizacje biznesowe oraz wieczorowe. 
  • Trend “mismatched earrings” – czyli niedopasowane kolczyki. Ten niekonwencjonalny trend polega na noszeniu dwóch różnych kolczyków na raz, co dodaje stylizacji niepowtarzalnego charakteru i ekspresji.
  • Personalizowana biżuteria – może obejmować różne formy, od prostych, grawerowanych bransoletek czy pierścionków z inicjałami, po bardziej skomplikowane projekty, takie jak naszyjniki z indywidualnie dobranymi kamieniami półszlachetnymi, czy kolczyki z wybranymi motywami.

Rok 2023 przynosi wiele ekscytujących trendów w biżuterii, które pozwalają na jeszcze większą ekspresję i indywidualność w naszych codziennych stylizacjach. Od minimalistycznych kształtów, przez eko-inspiracje, po maksymalizm w formach – wybór jest naprawdę szeroki. Dzięki temu każda z pań wybierze coś dla siebie.

Udostępnij
Lokalizacja