Art Deco Jubiler

Rozmiar- Jak zmierzyć ?

Wypożyczenie wzornika (za kaucją zwrotną) gwarantuje idealne dobranie rozmiaru. – cena 80zł (płatna z góry) plus koszty przesyłki

Na każdym oczku wzornika znajdują się 4 wytłoczone liczby : po dwie od frontu oczka i 2 od strony reversu. Te liczby to nic innego jak rozmiary jubilerskie obowiązujące w różnych częściach świata i tak:

miara USA
rozmiar GERMAN (to średnica wewnętrzna oczka)
rozmiar FRANCE (to obwód wewnętrzny oczka)
rozmiar *EURO (ten z gwiazdką – najważniejszy. Podaj nam go proszę przy składaniu zamówienia)
Ważne! Gdy mierzycie Państwo naszymi miarkami i Wasze przyszłe obrączki mają szerokość powyżej 4,6mm pamiętajcie o dodaniu +1 rozmiar do posiadanego ponieważ szersze obrączki ciężej sie wsuwają. Przy składaniu zamówienia podajcie nam proszę rozmiar już po ewentualnym dodaniu.

null

Wzornik jest odpowiednikiem TABELI A (tabeli rozmiarów) Wypożyczenie wzornika gwarantuje idealne dobranie rozmiaru. Poza tym można go wypożyczyć za kaucją zwrotną.
Kaucja wynosi 80zł + koszty przesyłki ( pokrywa kupujący w obie strony ).
Kaucja jest zwracana wyłącznie w przypadku zakupu u nas obrączek lub pieścionka .

jubiler-jubiler

Suwmiarka jest przedmiotem bardzo precyzyjnym. Potrafi mierzyć z dokładnością nawet do 1/10 milimetra.

Jak rozczytać średnicę na suwmiarce?
Otóż przykład poniżej wskazuje w tym przypadku średnice pierścionka równą 18,8mm. Rozmiar wypada pomiędzy dwoma rozmiarami 19 a 20 ( patrz tabela poniżej ). W tym przypadku polecam wybranie rozmiaru 20 gdyż najbardziej jest zbliżony do średnicy pierścionka podanego w przykładzie – (18.8mm).Albo poproście Kogoś kto może umieć odczytywać wskazania suwmiarki . Wiem, że sobie poradzicie 🙂
Na szczęście większość pierścionków można w razie czego powiększyć lub zmniejszyć.
jubiler-jubiler

 

Pamiętaj:

1. Aby pierścionek lub obrączka była idealnie okrągła, nie zdeformowana.
2. Palce reagują na temperaturę. Dokonaj proszę pomiaru gdy palce są ciepłe (palce kurczą sie gdy są zimne).
3. Dłonie są największe pod koniec dnia – wtedy jest najlepsza pora na mierzenie.
4. Jeśli pomiar wypada pomiędzy dwoma rozmiarami, wybierz ten rozmiar większy.
5. Palec lewej dłoni może się różnić od tego samego palca u prawej dłoni.
6. Pierścionek zaręczynowy zwykło się nosić w Polsce na czwartym palcu prawej dłoni licząc od kciuka. Na tym samy co obrączki. np. w Anglii czy w USA jest zupełnie odwrotnie – pierścionki zaręczynowe i obrączki zakładamy na lewą dłoń . Często Anglicy dziwią się, że kobieta nosi obrączkę na prawej dłoni gdyż w ich zwyczaju oznacza to , że jest wdową .
7. W Polsce obrączki nosimy na czwartym palcu prawej dłoni licząc od kciuka.
8. Pamiętaj by pierścionek lub obączka mogła prześlizgnąć się z lekkim oporem przez staw palca (kostkę).
9. Nie zalecamy mierzenia bezpośrednio palca suwmiarką gdyż skóra poddaje się naciskom i pomiar może wyjśc mniejszy niż pożadany.

Sprawdż u Jubilera Najlepiej zmierzyć swój rozmiar u 2-3 różnych jubilerów. Zsumować wyniki i podzielić przez ich liczbę. Wynik zaokrąglij do rozmiaru w górę. Taki rozmiar podaj nam przy składaniu zamówienia. Na szczęście większość pierścionków lub obrączek można powiększyć lub zmniejszyć 🙂

Zrób z kartki papieru pasek o szerokośći obrączki i spróbuj założyc go na palec tak, jak zakładasz obrączkę. Gdy uzyskasz odpowiedni rozmiar rozetnij paseczek i zmierz jego długość. Korzystając ze wzoru : długość paseczka (mm) podziel przez : 3.14 = średnica(mm) i oblicz proszę rozmiar odnosząc się do tabeli poniżej. Wynik proszę zaokrąglić. Patrz tabela poniżej (mm).

Lokalizacja