Obrączki klasyczne - symbol małżeńskiej przysięgi i zaklętej w jej kształcie magii.

Kształt obrączki nie jest kwestią przypadkową

Już w starożytnym Egipcie obdarowywano się wykonanymi z roślin obrączkami, koło bowiem uważano za kształt doskonały, czyli taki, który nie ma początku ani końca, a otwór w kole, czyli okrąg, jako bramę do nieznanego. A jaka powinna być miłość? Wieczna i niezmienna, bez granic i bez końca. Chociaż magiczne właściwości kojarzą się nam z ciemnotą i zabobonami, to trudno sobie wyobrazić ceremonię ślubną bez wymiany obrączek. Ponieważ miłość to skarb, więc i jej symbol powinien być cenny, stąd zwykle obrączki wykonane są z cennego kruszcu. Klasyczne obrączki ślubne wykonane są ze złota o barwie żółtej, czyli naturalnej dla tego metalu, mają ponadczasowy kształt i lśnienie. Ich piękno tkwi w prostocie i solidnym wykonaniu.

Tradycyjne złote obrączki

Mitem jest biżuteria ze szczerego złota, ponieważ złoto w czystej postaci jest metalem miękkim i plastycznym, a dopiero jego stop z niewielkimi dodatkami innych metali, daje mu pożądaną twardość i trwałość. Złoto żółte ma domieszkę miedzi i srebra, im bardziej żółta barwa, tym więcej czystego kruszcu. Każdy sprzedawany przez nas produkt posiada próbę złota, czyli zawartość złota w stopie wyrażoną w promilach. Tradycyjne obrączki ślubne zwykle są 14karatowe (58,5 % złota w stopie) lub 18karatowe (75 % złota w stopie). Od ilości złota zależy cena obrączki.

Klasyczne obrączki ślubne mają tę przewagę nad tymi wyrafinowanymi, że są mniej podatne na uszkodzenia, łatwiej je korygować, są trwalsze i wygodniejsze w użytkowaniu. Wyprofilowane brzegi, soczewkowaty, wewnętrzny kształt, brak szwów, to funkcjonalność i estetyka w jednym. Oferowane przez nasz sklep tradycyjne obrączki ślubne są polskimi produktami, znanych i cenionych marek. Warto zapoznać się z naszymi propozycjami i dokonać przemyślanych zakupów.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

up
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl